R E L A C J A

XII MISTRZOSTW POLSKI
W CARVINGU 2019

  07.06.2019 w pełnym magii i uroku miejscu OSTOJA CHOBIENICE odbyły się zmagania o kolejny tytuł „Mistrza Polski w Carvingu 2019”. Organizatorami Mistrzostw byli : Marek Rybacki, Dariusz Ślusarczyk oraz Grzegorz Gniech, natomiast swym patronatem konkurs tradycyjnie objęło Stowarzyszenie Carving Team Poland. Należy dodać, iż Mistrzostwa po raz pierwszy toczyły się równolegle ze zmaganiami konkursowymi „Wielkopolski Kucharz Roku im. Rafała Jelewskiego”, nad którymi pieczę trzymała Kapituła Konkursu wraz z wielozadaniową i niedoścignioną w swej profesji Joanną Ochniak.

  Tak jak w latach ubiegłych konkurs składał się z dwóch konkurencji. Jednak tym razem uczestnicy mieli nieco podniesioną poprzeczkę przez organizatorów, a to za sprawą skróconego czasu w konkurencji live i to o całą godzinę. Każdy, komu carving nie jest obcy – wie, że czas w precyzyjnym rzeźbieniu jest największym sprzymierzeńcem, jak również największym selekcjonerem mocniejszych i słabszych ogniw.

  Mimo wszystko, w efekcie zawodnicy pokonali to utrudnienie doskonale, a zmagania konkursowe, do których przystąpili składały się z dwóch etapów, które przemierzyli wyśmienicie:

  • Konkurencja I – praca przywieziona, której tematem był „Motyl” czyli motyw przewodni konkursu „Wielkopolski Kucharz Roku”. Zadaniem uczestników było przygotować, doprecyzować oraz wyeksponować wcześniej przygotowaną pracę. Czas przeznaczony na tę konkurencję wynosił jedynie godzinę,
  • Konkurencja II – praca od początku do końca wykonywana na miejscu. Zawodnicy z nienaruszonych surowców wykonywali rzeźby nawiązujące do tematu „Powstanie Wielkopolskie”. Biorąc pod wzgląd czas, który ograniczony był do zaledwie 1,5 godziny – zadanie to nie było proste.

  Do konkursu „XII Mistrzostw Polski w Carvingu” zakwalifikowanych zostało siedmiu uczestników, a wśród nich:

  • Jolanta Grabiec,
  • Adrian Jaworski,
  • Dorota Zwolińska,
  • Radosław Skowroński,
  • Daniel Bewko,
  • Elżbieta Bugaj,
  • Paweł Libront.

  Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

  • Grzegorz Gniech (przewodniczący jury),
  • Ewa Drzewicka (juror VIP),
  • Renata Rybacka,
  • Sylwia Kruszyńska.

  Zwycięzcą tegorocznych „XII Mistrzostw Polski w Carvingu” został Adrian Jaworski (zdobywca Pucharu Polski Juniorów w Carvingu 2017). Tytuł I Wicemistrzyni Polski w Carvingu otrzymała Elżbieta Bugaj. Natomiast tytuł II Wicemistrza trafił w ręce Daniela Bewko. Serdeczne gratulacje !!!


  Ogromne brawa należą się wszystkim uczestnikom, którzy z profesjonalizmem i dużym zapałem tworzyli swoje carvingowe dzieła. Z tego też względu organizatorzy chcąc docenić ciężką pracę każdego zawodnika, wręczyli wszystkim na wieczornej gali wieńczącej Mistrzostwa pamiątkowe dyplomy i puchary. Oczywiście, trzy największe trafiły do zwycięskiej trójki, która stanęła na podium. To właśnie te osoby otrzymały vouchery ufundowane przez :
  Hauseboat Poland – o wartości 2.500 zł (I miejsce)
  Unity Line – o wartości 1.200 zł (II miejsce)
  Wild Bear Knives – o wartości 1.000 zł (III miejsce)

  Bardzo dziękujemy fundatorom nagród głównych oraz wszystkim sponsorom i partnerom dzięki, którym Konkurs mógł się odbyć. Należą do nich: „Wielkopolski Kucharz Roku”, „papaja.pl”, „Gastro Food”, „Fruitcarving”, „Food-Art”, „Gastro-Art”, „Carving-Gniech”. Nade wszystko dziękujemy gościnności bajecznego obiektu OSTOJA CHOBIENICE, w którym przyszło nam spędzić niezwykle przyjemne dwa dni . Dziękujemy szefowi kuchni Maciejowi Bartonowi, który wraz ze swoją załogą raczył nasze żołądki specjałami swojej kuchni. Dziękujemy Ewie Drzewickiej za chęć wstąpienia w nasze jurorskie progi. Za świeżość, którą wniosła, za delikatność w spojrzeniu artystycznym i wyczerpującą ocenę sędziowską jak na mistrzynię przystało. Dziękujemy Agnieszcze Ochniak, która ze swoim aparatem jest zawsze blisko naszych serc. Zawsze w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

  I w końcu nasza perełka Joanna Ochniak, której postać zaczyna i kończy tę relację – Dziękujemy !!! Dziękujemy Tobie za ogromną pomoc w realizacji. Jesteś kryształową szkatułką, która mieści w sobie wszystko co dobre. Pomocna zawsze i wszędzie. Silna jak głaz i delikatna jak ten symboliczny „Motyl”. Taką pozostań – czego serdecznie Ci życzymy.

  Dziękujemy wszystkim, którzy od lat tworzą z nami historię Mistrzostw Polski w Carvingu !

  Do zobaczenia za rok !

  ORGANIZATORZY XII Mistrzostw Polski Carvingu
  czerwiec 2019 –